Jak se v dnešní době nezbláznit, Pjér la Šé´z

Přednáška psychologa Pjéra la Šé´ze dne 16. listopadu 2022 v 18:00 na aktuální téma 🙂

Pjér la Šé’z provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadla Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko.

Vydal zatím čtyři publikace – psychologickou studii Indián – zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta a hlubinnou studii Psychologie souhlasu. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

Klinický psycholog Petr KNOTEK – známý pod přezdívkou Pjér la Šé’z – se narodil 13. března 1963 v Plané u Mariánských Lázní. Do svých osmi let žil v Tachově. Po ruské okupaci nastalo velké stěhování nepohodlné části národa, díky kterému byla celá rodina přesunuta do Kolína. Tam dokončil základní docházku školní a poté absolvoval kolínské gymnasium.

Ke studiu na vysoké škole opakovaně přijat nebyl – patrně proto, že náležel k oné nepohodlné části národa, která vyjadřovala nesouhlas s ruskou okupací, potažmo s komunistickou totalitou.

Ještě před narukováním rok pracoval v Praze v podniku zahraničního obchodu textilem – Centrotex. Iluze, které neztratil tam, pozbyl během dvouleté vojenské základní služby 1982–1984. Po návratu do civilu už působil až do převratu pouze jako topič.

V roce 1988 se naposledy pokusil přihlásit ke studiu na FF UK na katedře psychologie, kam byl překvapivě přijat k dálkovému studiu. Hned po převratu přešel na denní studium, které dokončil v roce 1995 jako klinický psycholog.

Třináct let vyučoval na vyšší odborné škole. Provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi.

První hudební skupinu založil už v Kolíně kolem svého třináctého roku. Skupina se rozpadla při neúspěšné snaze nastudovat píseň Tornéro. Před vojnou působil jako textař skupiny nové vlny Dvouletá Fáma. Na vojně se také věnoval hudbě v kapele, která lampasákům vyhrávala na zábavách. Ačkoli vždy hrál především na strunné nástroje, dostal rozkaz také naučit se během jediné noci na trubku, aby se mohl stát útvarovým trubačem. V úspěšném splnění rozkazu mu však zabránil opar, který vznikl jako následek celonočního nácviku. Po vojně se účastnil neúspěšného pokusu o obnovení polorozpadlé Dvouleté Fámy. Poté byl zakládajícím členem skupin Snadná jízda, Rakousko-Uhersko, Sajkedelik Šraml Bend a První republika. Momentálně působí už jen ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko.

Byl členem rádia Mama, které začátkem devadesátých let vysílalo na vlnách českého rozhlasu. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem. Je členem divadla Vizita, účastní se představení Čtyři dohody a Pátá dohoda. Účinkuje také v představení Ivety Duškové a Petry Bílkové Škola Malého stromu.

Více o přednášejícím: http://www.pjer.cz/

Vstupné: 250 Kč

Rezervace vstupenek: studio.pomnenka@gmail.com

Při větším zájmu si pořadatel vyhrazuje právo přemístit přednášku do větších prostor mimo Studio Pomněnka.

Pjér la Šé'z